NEDEN YOĞUŞMALI KOMBİ TERCİH EDİLMELİDİR?

By: | Tags: , , , , , , , , , , | Comments: 0

E.C.A.’dan tüketicilere “yıllarca tasarruf” sağlayabilecekleri ürünler…

Gelecek kavramından yola çıkarak geliştirdiği enerji tasarruflu ürünleriyle E.C.A, kıt olan enerji ve su kaynaklarının korunmasına çözümler geliştirirken, bu ürünlerle aile bütçesine ve ülke ekonomisine de katkı sağlamayı hedefliyor. Elginkan Topluluğu Isı Grubu’nun Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen küresel ısınmaya karşı enerji tasarrufu sağlayan “Akıllı E.C.A. Kombisi” ile yılda yüzde % 20 enerji tasarrufu sağlanıyor. E.C.A. termostatik radyatör valflerinin sağladığı ısı tasarrufu ise %30.

“Akıllı E.C.A. Kombisi” ile yılda yüzde % 20 enerji tasarrufu Tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve enerjinin verimli kullanılmasını sağlayan çevre dostu ECA Confeo Premix yoğunlaşmalı kombiler, %107,5’lik yüksek ısıl verimi dolayısıyla konvansiyonel tip kombilere göre kullanıcısına yılda yüzde %20’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor. Türkiye genelinde yoğuşmalı kombi kullanılması durumunda bir yılda elde edilecek enerji tasarrufunun parasal değeri 625 milyon YTL’ye ulaşıyor. Ayrıca 17 ayrı emniyet sistemine sahip olan ürün, doğalgaz kullanımına uygun olduğu gibi LPG ve Propan ile de kullanılabiliyor.

Akıllı kombi olarak tanımlanan ECA Confeo Premix yoğuşmalı kombi, son 24 saat içindeki kullanım suyu taleplerini izleyebiliyor ve kaydedebiliyor. Bu sayede tüketicinin kullanım suyu alışkanlıklarını ortaya çıkaran kombi, sıcak kullanım suyunu plakalı eşanjör içinde hazır bekletebiliyor. Bu sayede kullanıcı suyu ilk açtığında sıcak su gelmesi için beklediği süre azalıyor ve sistem sayesinde sıcak kullanım suyu daha kısa sürede temin edebiliyor. Kullanım suyunda tasarruf sağlamak amacıyla geliştirilmiş ve üretilmiş olan E.C.A. Confeo Premix sayesinde gereksiz yere israf edilen su ortadan kalkıyor.

ECA YETKİLİ SERVİSİ : GÜRKAN ISITMA


Leave a Reply

ECA SERVİSİ