E.C.A TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATIYOR

By: | Tags: , , , , , , , , , , | Comments: 0

Türkiye ısıtma sektörünün lider markası E.C.A, ilk dicom sistemli konvansiyonel kombi üretimi ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Türkiye’nin ilk dicom sistemli kombisi olan ve E.C.A Plus serisinde yer alan Confeo Plus ve Fortius Plus kombiler, comfort özelliğiyle de su ve enerji tasarrufu sağlıyor. Dicom sistemi; konvansiyonel (yoğuşmasız) kombiler için geliştirilen yeni bir elektronik kontrol sistemi olarak tanımlanıyor.

Türkiye’de ilk kez E.C.A tarafından üretilen Dicom sistemli kombinin en büyük avantajı, tüm ayarların fabrikada elektronik ana karta işlenmesi. Gaz valfinde manuel ayara gerek bırakmayan dicom teknolojisi sayesinde, kombinin montaj için kullanılacağı mekana gelinceye kadar olası sarsıntılardan dolayı gaz valfi ayarlarının bozulması önleniyor ve tekrar manuel ayarlama yapılmasına gerek kalmıyor.

Ürün ömrü boyunca minimum servis ihtiyacı
Sisteminde bulunan otomatik kalibrasyon özelliği sayesinde E.C.A Plus serisinde yer alan dicom sistemli kombiler, ömrü boyunca fabrikada ayarlanan değerinde çalışıyor. Sistem, servis ve bakım hizmetini daha kolay hale getiriyor ve kombi bakımı kısa sürede yapılabiliyor. Dicom teknolojisi (Digitally Controlled Combustion), gaz valfi ve bürülör basıncının tamamen elektronik kart tarafından kontrol edilmesini sağlıyor.

Dicom ile çok daha sessiz ve ekonomik ilk yanma mümkün
E.C.A Plus serisinde, standart konvansiyonel kombilere göre ilk yanma daha sessiz gerçekleşiyor. Çünkü Dicom sistemli kombilerde, brülörde gerçekleşen ilk yanma, klasik sistemli konvansiyonel kombilere göre daha düşük alev boyu ile gerçekleşiyor.

Kullanım suyu derecesini 12 saat hafızada tutuyor
Plus serisinde yer alan Fortius Plus ve Confeo Plus kombilerinin bir diğer önemli özelliği ise, konvansiyonel kombi pazarında “comfort” özelliğine sahip ilk ve tek ürün olmaları. Comfort özelliği, tüketicinin kullanım suyu alışkanlıklarını 12 saat boyunca hafızada tutuyor ve bu süre buyunca kombinin her kullanımında, suyun aynı sıcaklıkta temin edilmesine imkan sağlıyor. Böylece su armatürden soğuk akıp sıcağa dönmeye başladığı sırada, aradaki ısı farkını ortadan kaldırarak hem enerji hem de su tasarrufu sağlıyor.

Bu kombi başka kombilere benzemiyor
E.C.A Plus serisinde yer alan yüksek su basınç emniyeti, kalorifer ısıtma devresini ve cihazını olası basınç artışlarına karşı koruyarak cihazın düşük su basıncında çalışmasını engelliyor. “By-pass” sistemi ve “pump over-run” özelliği sayesinde kombi, tesisattaki ısıl yığılmalarını engelliyor. 8 litre olan genişleme tankı ise kalorifer devresinde dolaşan sıcak suyun genleşmesini karşılayan hacimde. Kombide bulunan EMC filtre, elektromanyetik uyumsuzlukları yok ediyor ve ateşleme emniyetini sağlıyor. Donma koruması ise, kalorifer ve kullanım suyu sıcaklık sensöründe algılanan su sıcaklık değerlerine göre otomatik olarak devreye giriyor. Limit termostat ise eşanjörden çıkan suyun sıcaklığını 105 derece ile sınırlandırıyor ve sistemin çalışmasını durduruyor

ECA YETKİLİ SERVİSİ : GÜRKAN ISITMA

 

 

 

Leave a Reply

ECA SERVİSİ